Viduslaiku pilsēta Cēsis

Cēsis tieši starp piecām pilsētām, kas ir obligāti vizītei Latvijā. Un, šķiet, pat ja nav lasīt statistiku par populārākajām Latvijas pilsētām, katrs tūrists vai jauns Latvijas iedzīvotājs tā vai savādāk pēc Rīgas, Jūrmalas un vēl var Siguldas apmeklēs Cēsis.
Bet jūs jau bijāt tur?

Video ir apkopojusi veidi gadu neticami skaistumu pilsētas Cēsis pavadībā dziesmas grupas Lādezers “Nebaidies” un CREDO “Neko nevar skaidri zināt” ar tekstiem, dziesmām un to tulkojumu subtitri. Video arī var dzirdēt dialogu ar muzeja darnieku.

Ko apskatīt pa ceļam uz Cēsīm?

Cēsis, manuprāt, ir viena no skaistākajām pilsētām Latvijā. Ievērojamākās vietas pilsētā – Cēsu pils un pilsētas parks. Jums var brīnīties, ko apskatīt pa ceļam uz Cēsīm, lai padarītu ceļojumu ar piesātinātu. Pilsēta atrodas teritorijā Gaujas nacionālā parka, un tas nozīmē, ka burtiski aiz strīpas pilsētas jūs gaida daba ir neticami skaistumu. Lai gan, ko es stāstu – tagad visu redzēsiet paši!

Neparasti skaista taka ar slr upei, kurā sarkanās klintis un vēja gāztie koki izskatās kā spogulis.

Upe ir ļoti sekls un pilnīgi caurspīdīga. No klinšu tā iztek avots. Kaut kad jaunībā viņa bija Gaujau, bet tā tad ir mainījies virzienā, bet daļa ūdens palika dzīvot savu dzīvi mežā.

Skatu no skatu laukuma, kas liek vilties — mežs ar tik biezu, ka redzams tikai koku galotnes, gan plāksnīte un sola Gaujas senleju. Pati skaistums
takā apakšā: upe, avots, līgavas Ala. Velosipēdistiem un tiem, kas ir gatavi iet vairāk par 5 km, ir turpinājums takas (kredīts bez darba vietas), kur var redzēt mirstīgās atliekas trases.

Esmu pārliecināta, ka šī vieta patiks gan bērniem, gan pieaugušajiem! Mini zoo, kur var pastaigāties ar lamām, pavizināties uz kamieļa mugurā, izlēkāties uz batutiem, pabarot vai nobaudīt pankūkas pienā. Ir vietas, piknika vietas, naktsmītnes un zveju. Pats foršākais, ka dzīvnieki brīvi pastaigājas bez sprostus un ar prieku paņem cienastu! Svarīgi – lai dzīvniekus drīkst barot tikai ar speciālu barību, kas tiek pārdota uz vietas. Jebkura cita pārtika viņiem ir bīstami! Vasarā viņi strādā gandrīz visu dienu, bet citos gadalaikos un sliktos laika apstākļos labāk precizēt laiku uz vietas, mini zoo.