Mūsu darbi

2007. gada 16. marts

Ir aizvadīts 16. marts – leģionāru piemiņas diena. Diena aizvadīta visai mierīgi bez nekādām nopietnām sadursmēm.
Notikumi un pasākumi ir bijuši vairāki, tādēļ notikumu izklāsts būs sadalīts trijās daļās: karogu aleja, Lestene, gājiens.

Karogu aleja

16. marta rīts sākās ar pastiprinātiem drošības pasākumiem, īpaši Vecrīgas apkārtnē. Ap desmitiem no rīta tika noturēts dievkalpojums Domu baznīcā, kas bija veltīts leģionāru piemiņai. Savukārt, partija «Visu Latvijai!» sāka veidot karogu aleju pie Brīvības pieminekļa.
Dievkalpojumam beidzoties, leģionāri devās nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa. Aptuveni 400 leģionārus sagaidīja karogu aleja, kura stiepās no Laimas pulksteņa līdz Brīvības piemineklim. Ziedi tika nolikti miermīlīgi un bez provokācijām no pretējās puses. Tika nodziedāta himna un pasākuma dalībnieki sāka palēnām izklīst, palika tikai vairāki sirmgalvji, apspriežoties par notikumiem tad un tagad.

Lestene

Lestenes Brāļu kapos tika pieminēti kritušie leģionāri. Tūkstošiem latviešu leģionāru vārdi uz akmens sienas noraudzījās uz sanākušajiem. Šajā pasākumā pulcējās aptuveni 500 cilvēku, no dažādām organizācijām un partijām, tostarp arī no «Visu Latvijai!». Arī šajā pasākumā drošību uzmanīja visai liels skaits policistu. Tomēr pasākums bija mierīgs, noliekot ziedus, tika teiktas runas.

Pēc šī pasākuma tie, kas vēlējās devās uz netālu esošām Rumbām, lai kavētos atmiņās par pagātni. Pie ugunskura un galdiem tika dziedātas dziesmas un visus sagaidīja gards ēdiens.

Gājiens

Vakara pusē ap 18:00 no Okupācijas muzeja tika uzsākts NSS rīkotais gājiens, kas arī bija veltīts leģionāru piemiņai. Gājienā piedalījās liels skaits jauniešu, leģionāri un to atbalstītāji. Gājiena dalībniekus pavadīja vairāki policisti. Cilvēki mierīgi virzījās uz pieminekļa pusi, cits ar karogu, cits ar ziediem. Netālu no pieminekļa atklājās garas dzīvās policijas ķēdes, un daži vārgi «Anti-fašistu» bļāvieni «fašisti! fašisti!». Ar dažiem desmitiem okupantu gājienu dalībnieki neiesaistījās konfliktā.
Gājiena dalībnieki nolika ziedus pie pieminekļa, uzdziedāja dziesmas un palēnām izklīda.

Pēc izplatītās informācijas šai dienā tika apcietināti 12 cilvēki.