Categories
Uncategorized

Latviskas dāvanas svētkos

Ziemassvētki jau drīz klauvēs pie durvīm! Daudzi noteikti attapsies pēdējā brīdī, ka ir taču klāt svētki. Mums gan labpatiktos, ka cilvēki tomēr izbaudītu svētku gaidīšanas laiku. Tik bieži dzirdētā frāze, ka svētkus taču radām paši, ir tiek patiesa un īsta. Jo tā patiešām arī ir. Ja būsim ierakušies darbos, stresā par to, ka nav laika iegādāties dāvanas un rūpēsimies par citiem dzīves sīkumiem, tad svētku sajūtu nenoķersim. Tik šķietami vienkāršas lietas var pastiprināt svētku sajūtu – laicīga eglītes sagādāšana, Adventes vainags, piparkūku cepšana. Turpinājumā esam lieliskas dāvanu idejas – latviskas dāvanas svētkos šajos Ziemassvētkos.

Latviskas dāvanas

Latviskas dāvanas

Mūsuprāt, vienmēr ir bijis svarīgi atbalstīt vietējos ražotājus. Ticiet mums, viņiem nav tik vienkārši būs starp lielajiem pasaules spēlētājiem. Šogad tas ir īpaši svarīgi. Ja mums būtu teikšana, tad teiktu, ka viss, cik vien iespēja atļauj, ir jāiegādājas kā Latvijas ražojums. Ir jāstiprina savi cilvēki, savi ražotāji un galu galā arī valsts finanses, kas šogad ir kārtīgi patērētas vai pārtērētas.

Tieši tāpēc mēs aicinām Ziemassvētku dāvanas iegādāties tieši no Latvijas ražotājiem, zemniekiem, amatniekiem un visiem citiem, kas rada.

Ir tik daudz skaistu trauku, kas ir tapuši Latvijā. Dažādu veidu un krāsu keramikas trauki, bezgala skaistas porcelāna krūzes un daudz kas cits. Atliek vien brīnīties, kur cilvēkiem izdoma un talants. Ir taču vērts atbalstīt tādus cilvēkus, vai ne?

Tad vēl mums ļoti uzrunā zemnieku produkti. Īpaši simpātiski šķiet visādi produkti no ogām, augļiem un dārzeņiem. Piemēram, cidoniju sukādes, sīrupi un citādi ražojumi. Tāpat medus – tik vienkārša, bet lieliska dāvana šajos svētkos, kad visiem vajadzīgi vitamīni.

Un jau aju ierunājāmies par vitāminiem. Tad arī vitamīni var būt lieliska dāvana. Latvijā ir pietiekami daudz vitamīnu ražotāji. Turklāt tiem nav obligāti jābūt tablešu veidā. Var būt arī kā augļi, ogas vai kaut kas cits veselīgs.

Lai mums visiem veselīgs un sirsnīgs nākošais gads! Uz tikšanos jau drīzumā – cerams labākos un veselīgākos laikos!

Categories
Uncategorized

Ziemassvētki 2020 – citādi, bet ne sliktāki

Pirms gada pat nevarējām iedomāties, kas mūs visus sagaida jau ļoti tuvā nākotnē. Tikai vēl pirms gada šajā laikā Ķīnā sāka parādīties pirmie vīrusa inficēšanās gadījumi. Toreiz tas likās tik tālu un tikai kā lielās Ķīnas problēma. Ātri vien situācija pasaulē sagrozījās un te nu mēs esam. Laikā, kad Ziemassvētkos viens pie otra ciemos braukt nevarēsim. Atliks izdomāt radošas idejas, kā apsveikt savus mīļos. Ziemassvētki 2020 būs citādi. Tādi, ko visdrīzāk atcerēsimies visu mūžu. Lai tie būtu patīkami, turpinājumā daži mūsu padomi.

Ziemassvētki 2020

Ziemassvētki 2020

Pirmais, ko mēs ieteiktu, ir klausīties un pildīt valdības lēmumus. Lai kā daudziem nepatiktu vai šķistu, ka taču savādāk varēja risināt, ir jāspēj pielāgoties. Ir jāsaprot, ka ir jāsaņemas tagad, lai jau drīzumā vēl varētu būt kopā ar savām ģimenēm, satikties un svinēt svētkus kopā.

Kamēr ierobežojumi ir stingri jo stingri, aicinām doties svaigā gaisā un baudīt dabu. Pamēģiniet doties mežā, kur acis rāda. Protams, mākot atrast atpakaļceļu. Ne vienmēr ir jāiet pa citu iestaigātām taciņām. Bieži vien interesantāk ir izveidot savu maršrutu, atklāt jaunas un sev neatklātas vietas.

Tāpat iesakām nebaidīties no aukstā laika. Tas viss ir izturams, ja ir pareizais apģērbs un apavi. Iespējams, sev šajos Ziemassvētkos vērts uzdāvināt jaunus pārgājiena apavus, bikses un jaku. Un tad aiziet dabā – baudīt svaiga gaisa priekus!

Vēl mēs ieteiktu kādreiz mežā, purvā vai jebkur citur dabā doties tieši pirms saullēkta. Ieiet mežā vai purvā, kad vēl ir tumsiņa un tad sagaidīt gaismu. Ja diena nav apmākusies un ir vēl pāris mīnusiņi, būsiet pārsteigti kā daba rotājās un cik viss apkārt ir skaists. Caur koku starpām saulesstari izsprauksies zeltainā mirdzumā. Jūs būsiet sācis dienu kopā ar sauli un atlikusī diena šķitīs tik gara un piepildīta.

Tā kā ārā ziema, iesakām paņemt līdzi brokastis – kādu maizīti un tēju termosā. Ja dodaties kopā ar bērniem, viņi būs priecīgi par šādu piedzīvojumu – brokastis mežā.

Mums šķiet, ka esam jūs iedvesmojuši, lai jau nākošās brīvdienas saplānotu pēc iespējas tuvāk dabā un nostāk no citiem cilvēkiem. Būsim atbildīgi un elposim svaigu gaisu.

Categories
Uncategorized

Rudens – citāds, bet ne sliktāks Latvijas laukos

Šī gada rudens noteikti ir savādāks, kā bijām cerējuši. Vieniem bija ieplānots ceļojums uz saulaino Itāliju, Grieķiju vai tās salām, Spāniju, Franciju un citām fantastiskām valstīm. Nemaz nerunājot par tiem, kuri vēlējās vasaru pagarināt kaut kur skaistajā Āzijā. Plāni ir apstājušies. Lai gan, ja lidojumi tiek nodrošināti, varat doties ceļojumā un pēc tam ievērot pašizolāziju. Īpaši izdevīgi tas ir tiem, kuri strādā attālināti arī ikdienā un tiem, kuriem bērni nav jāvadā pa dažādiem pulciņiem. Lielākā daļa, protams, ir gaidīšanas režīmā un izvēlas ceļot tepat pa Latviju. Tas nepavisam nav slikti. Ienākums vietējiem uzņēmējiem un iepazīstam savu zemi.

Rudens Latvijā

Latvija ir pasakaini skaista! Īpaši tiem, kas spēj saskatīt skaistās lietas ikdienā un vienkāršos notikumos. Kā zināms, viss ģeniāls ir vienkāršs. Arī Latvija ir šķietami vienkārša, tomēr tajā var iepazīt tik daudz skaistu vietu. Mēs sniegsim dažas idejas, lai tu varētu iedvesmoties.

Ak, skaistā Kurzeme! Tā ir lieliska un ir vienalga, rudens vai vasara vai ziema. Kurzemei ir tāds šarms un pievilcība. Brīvdienās brauciet vismaz uz divām dienām. Paviesojaties Kuldīgā, apskatiet tās romantiskās ieliņas un noteikti pusdienojat un vakariņojat kādā no skaistajām Kuldīgas kafejnīcām un restorāniem. To tur ir patiesi daudz, turklāt augstā līmenī, ar lieliskiem interjeriem un skaistiem skatiem. Pusdienojat kādā no Ventas krasta kafejnīcām, bet vakariņas ieturiet vecpilsētā. Nebūsiet vīlušies.

Tālāk varat izlaist caur Jūrkalni un Pāvilostu, leģendārajām vasaras atpūtnieku pilsētiņām. Noteikti daļa nākamās vasaras jau tur ir rezervētas. Tad, protams, vēju pilsēta Liepāja. Kur nu bez tās! Pilsēta ir lieliska un atmosfēra fantastiska. To veido arhitektūra, jūras tuvums un, protams, arī kafejnīcas, bāri, restorāni un tagad arī Lielais Dzintars. Arī naktsmītnes ir daudz un dažādas. Ar interesantiem interjeriem, labām atrašanās vietām un savām odziņām. Viss atkarīgs no jūsu vēlmēm un vajadzībām. Protams, varat izvēlēties arī klasisku viesnīcu vai varbūt kādu interesantu viesu māju ārpus, bet pavisam netālu no Liepājas.

Kurzeme ir lieliska! Lai visu apskatītu un izbaudītu, ar divām dienām noteikti nepietiks. Tiekamies Kurzemes pludmalēs, mežos, pilsētās un takās!

Categories
Uncategorized

Vasaras noslēgums Latvijas laukos

Šis gads ir izvērties savādāks kā domāts un savādāks kā visi citi iepriekšējie. Neviens to nevarēja paredzēt, varbūt vien trakāko seriālu vai filmu radītāji varēja iedomāties kaut ko līdzīgu. Šis gads izmainīja cilvēku domāšanu un paradumus un šķiet, ka daudzi nevēlēsies atcerēties šo gadu. Lai gan bija arī daudz skaistu lietu. Mēs katrs varējām vairāk pabūt mājās, iepazīt pastaigās savu apkārtni un apceļot savu valsti. Parasti pavasarī daudziem sākās lielais ceļošanas bums un ir vēlme un varēšana doties tālākos vai tuvākos ceļojumos. Tad nu šobrīd atliek vien doties īsākos ceļojumos. Atļauto valstu saraksts ir palicis pavisam maz. Tāpēc mēs iesakām apceļot savu zemi. Vasaras noslēgums var izvērsties pavisam jauks, apceļot skaistās Kurzemes pludmales vai Latgales laukus. Par to arī turpinājumā.

Vasaras noslēgums Latvijā

Tas skan vienkārši un tajā pašā laika bezgala skaisti un pasakaini! Latvija ir burvīga! To vajag apceļot un tagad ir īstais brīdis to darīt, pie reizes atbalstot arī vietējos uzņēmējus, izmitinātājus, ēdinātājus un citus uzņēmīgus cilvēkus.

Ja domājiet, ka Latvija ceļotājiem pilna šajā laikā ir tikai brīvdienās, tad tā nebūt nav! Aizbrauciet uz Kurzemi ceturtdienas vakatā, pamēģiniet kādā piejūras kafejnīcā dabūt brīvu galdiņu. Var gadīties, ka pie galdiņa netiksiet. Piemēram, Jūrkalne. Pasakaina, klusa vieta. Pāris grupiņas pludmalē un tad vietējais krogs. Ārā pilns, iekšā pilns. Jāmēģina doties Pāvilostas virzienā. Skaidrs, ka prieks to visu redzēt. Prieks, ka vietējais tūrisms ārpus Rīgas ir atdzīvojies.

Kurzemes pludmales, pilsētas un ciematiņi noteikti nav iedomājami bez lietuviešu tūristiem. Grūti iedomāties, ja Lietuvai uzliks 14 dienu karantīnas periodu. Tad Latvijas tūrisms palielam balstīsies uz vietējiem ceļotājiem, igauņiem un somiem. Jācer, ka situācija Lietuvā uzlabosies.

Bet ko gribējām pateikt – ceļojiet pa Latviju, izbrauciet to krustu šķērsu. Iepazīstiet tās cilvēkus, upes, ezerus, jūru, paugurus un ielejas, pilsētas un ciematus. Latgale un tās viesmīlība ir fantastiska. Vēlreiz atkārtosies – Kurzemes jūrmala ir fantastiska. Un vēl jau, protams, Vidzeme un Zemgale. Divas lieliskas pērles.

Vēl vēlamies, lai liekat aiz auss pārgājienu iespējas Latvijā. Ir daudz fantastisku maršrutu vai vienkārši izdomājiet paši savus maršrutus. Un tas nekas, ka tuvojas rudens. Iespējams, rudens ir tieši tas foršākais laiks rudens krāsu baudīšanai. Tiekamies Latvijā un tiekamies dabā!

Categories
Uncategorized

Latvijas apceļošanas idejas pavasarī

Esiet sveicināti blogā visulatvijai.lv. Visiem zināms, ka šobrīd gan Latvija, gan teju visa pasaule ir nolikta uz pauzes. Mēs nevēlamies pieskarties skumjām vai depresīvām tēmām. Tāpēc vēlamies pastāstīt kā šo situāciju izmantot savā labā. Pat ja strādājiet no mājām un neesiet dīkstāvē, jums ir daudz brīva laika. Ir daudz brīvā laika, ko ietaupiet braucot uz darbu, vedot bērnus, dažādiem pasākumiem utt. Līdz ar to mēs piedāvāsim dažādas Latvijas apceļošanas idejas, lai tu lietderīgi izmantotu doto laiku.

Pludmale
Pludmale

Latvijas apceļošana gandrīz vienatnē

Jā, nu ir patiesība. Ceļojam savas ģimenes jeb mājsaimniecības ietvaros un neņemam līdzbraucējus. Protams, atceramies arī doties uz vietām, kas nav cilvēku pārpildītas. Ieteiktu šoreiz neizvēlēties Jūrmalu, Saulkrastus un citas populāras pastaigu vietas. Tā vietā meklējam vietas tālak no Rīgas un ne tik populāras. Vai arī vienkārši dodamies iekšā mežā, kur acis rāda un nemēģinam atrast kādus apskates objektus, bet vienkārši dodamies dabā.

Rīga

Arī Rīgā var atrast vietas, kur pastaigāt mierīgi bez cilvēku masām. Mežaparks ir laba pastaiga vietu. Bet neizvēlamies doties pa asfaltētajām pastaigu takām, īpaši brīvdienās. Dodamies iekšā pašā mežā, tur ir tik daudz skaistu taku un taciņu. Ejiet krustu un šķērsu. Tāpat Biķernieku mežs vai Šmerlis. Jā, tur būs cilvēku, bet mežs ir liels un noteikti izdosies izvairīties un ieturēt vismaz 2 m distanci.

Ārpus Rīgas

Toties ārpus Rīgas ir neskaitāmas skaistas dabas vietas. Brauciet, kur acis rāda vai arī izvēlieties palīdzību no dažādiem pārgājienu entuziastiem. Šobrīd Facebook un Instagram šķiet, ka ir pārpildīts ar informāciju.

Vēl laba iespēja ir Latvijas valsts mežu aplikācija. Tur varat aplūkot dabas takas. Redzēsiet arī tās, kuras ir slēgtas. Ieteikums – izvēlēties tās, kuras nav tik populāras un ir tālāk no Rīgas. Turpat varat atrast arī apskates objektus. Vēl tur pieejama ļoti delalizēta karte, ar kuru droši varēsiet doties dabā.

Mūsu novērojums ir tāds, ka šis iespējams ir īstais laiks, lai iepazītu Kurzemes piekrasti. Iespējams, gribēsiet doties divu dienu pārgājienā. Vai varbūt vienkārši uz dullo uzlieciet pirkstu uz kartes un dodieties turp, kur lemts. Iespēju ir tiešām daudz! Atliek vien ļaut vaļu iztēlei un sākt doties dabā. Jūsu ķermenis un gars būs pateicīgi! Galvenais atceramies par drošību – 2 m distance un pēc būšanas dabā pārbaudām, vai gadījumā anv kāda ērce.

Lai izdodas un tiekamies dabā!